100 Whey

Пазарска количка

производи:0 бр.

Општа сума 0.00 MKD

Vitalia Ниско калоричен сок од алое вера со екстракт од зелен чај, лимон и лима 200 мл

Vitalia Ниско калоричен сок од алое вера со екстракт од зелен чај, лимон и лима 200 мл
Vitalia

Ниско калоричен сок од алое вера со екстракт од зелен чај, лимон и лима 200 мл

нема во моментот

Информација за производот: Vitalia Ниско калоричен сок од алое вера со екстракт од зелен чај, лимон и лима 200 мл

Ниско енергетски освежителен негаризан безалкохолен пијалок од Алое Вера и сок од портокал со засладувач. Диет пијалок со извонреден вкус и арома.

Добиен од органски одгледуван кактус  Алое Вера Барбандесис кој изобилува со природни минерали, полисахариди и аминокиселини неопходни за силен имунолошки систем и добро здравје. Содржина на Алое Вера гел мин. 50%. Содржина на овошен  сок мин. 6%.

Состав: Алое Вера гел од концентрат, вода, фруктоза, екстракт од зелен чај, регулатор на киселина:лимонска киселина, антиоксидант: аскорбинска киселина, природна боја: карамел, засладувач: сукралоза, арома лимон и зелен лимон. Сува материја мин. 5%. Пастеризиран.

Пред употреба добро да се протресе. По отварањето да се чува на ладно и да се консумира во рок од 7 дена. Погодно за дијабетичари во рамките на пропишана диета.

Нутритивни вредности во 100 гр: енергетска вредност- 20,4 кцал/86,7 кЈ, протеини помалку од 0,1г, јаглехидрати 5г, масти 0г.

Tyxo.bg counter