Optimum Nutrition Топачи на масти

Пазарска количка

производи:0 бр.

Општа сума 0.00 MKD

Vitalia Соини Трошки 300 гр.

Vitalia Соини Трошки 300 гр.
Vitalia

Соини Трошки 300 гр.

нема во моментот

Информација за производот: Vitalia Соини Трошки 300 гр.

Најдобар природен извор на билни протеини. Изобилуваат со витамини, минерали, изофлавоноиди и лецитин

кои го регулираат холестеролот во крвта и дејствуваат превентивно против канцер. Состав: 100% генетски немодифицирана соја (без ГМО).

НУТРИТИВНИ ВРЕДНОСТИ

Пресметките се однесуваат на 30g

 

 

*Дневни потреби %

Енергетска Вpeдност

45,2кcal

 

Енергетска Вредност од масти

18кcal

 

Масти

2g

3%

Заситени масти

0,2g

1%

"Транс" масти

1,1g

 

Холестерол

0g

 

Натриум

4,2mg

0,1%

Вкупни јаглехидрати

2,8g

0,9%

Диетални влакна

0g

 

Шеќери

0g

 

Протеини

3,93g

 

Витамин А

0,3mg

 

Витамин C

4,5mg

 

Калциум

20mg

 

Железо

0,3mg

 

Tyxo.bg counter