Whey Protein

Пазарска количка

производи:0 бр.

Општа сума 0.00 MKD

Vitalia Соини Шницли 200 гр.

Vitalia Соини Шницли 200 гр.
Vitalia

Соини Шницли 200 гр.

нема во моментот

Информација за производот: Vitalia Соини Шницли 200 гр.

Најдобар природен извор на билни протеини. Изобилуваат со витамини, минерали, изофлавоноиди и лецитин кои го регулираат холестеролот во крвта и дејствува превентивно против канцер. Состав: 100% генетски немодифицирана соја (без ГМО).

 

НУТРИТИВНИ ВРЕДНОСТИ

Пресметките се однесуваат на 30g

 

 

*Дневни потреби %

Енергетска Вpeдност

126,2кcal

 

Енергетска Вредност од масти

47,7кcal

 

Масти

5,3g

8,1%

Заситени масти

0g

 

"Транс" масти

0g

 

Холестерол

0g

 

Натриум

13,2mg

 

Вкупни јаглехидрати

8,67g

 

Диетални влакна

0,65g

 

Шеќери

0g

 

Протеини

10,9g

 

Витамин А

8mg

 

Витамин C

0mg

 

Калциум

83,4mg

 

Железо

2,76mg

 

Tyxo.bg counter