Optimum Nutrition Топачи на масти

Пазарска количка

производи:0 бр.

Општа сума 0.00 MKD

Vitalia СОЈА СНЕГУЛКИ

Vitalia СОЈА СНЕГУЛКИ
Vitalia

СОЈА СНЕГУЛКИ

нема во моментот

Информација за производот: Vitalia СОЈА СНЕГУЛКИ

Соја снегулките претставуваат богат извор на соин протеин и диетални влакна. Обилуваат со витамини и минерали, изофлавоноиди и лецитин. Може да се конзумираат самостојно или како додаток во мусли за збогатување на протеинскиот состав на оброкот.

Соја снегулките се одличен оброк за спортисти и сите оние кои имаат динамичен и активен ден. Соја снегулките се здрав додаток во нискокалоричните диети.

Состав: Текстуриран соин протеин. Може да содржи траги од сусам, житарки кои содржат глутен и јаткасто овошје.

Употреба: 6 супени лажици потопете ги во 100 мл млеко или јогурт и засладете по желба.

Нутритивна вредност во 100г 
Енергетска вредност.... 1870 KJ/413 kcal 
Протеини.....................45 g 
Јагленихидрати...........20 g 
Масти..........................17 g 
Влакна.......................12 g 
Натриум......................0.01g 
Минерали 
Калциум......................0.2 g (*25%) 
Фосфор...... ................0.6g (*75%) 
Магнезиум...................0.2 g (*67%) 
Витамини 
Тиамин........................0.5 mg (*36%) 
Ниацин.......................15 mg (*83%) 
Пиридоксин (B6).........0.3 mg (*15%) 
Фолна киселина(B9)....350 mg (175%)

Tyxo.bg counter