Optimum Nutrition  Витамини и минерали

Пазарска количка

производи:0 бр.

Општа сума 0.00 MKD

Vitalia Таан од Интегрален Сусам 360 гр

Vitalia Таан од Интегрален Сусам 360 гр
Vitalia

Таан од Интегрален Сусам 360 гр

нема во моментот

Информација за производот: Vitalia Таан од Интегрален Сусам 360 гр

СПОРЕД НАЈДОБРИОТ ТРАДИЦИОНАЛЕН РЕЦЕПТ

Таанот од интегрален сусам е 100 % природен производ подготвен според традиционален рецепт, без додаток на масло и адитиви. Има одлична хранлива и енергетка вредност.

Со својата богата содржина на витамини и минерали помага во нормализирање на крвниот притисок, намалување на холестеролот и при бронхијални заболувања.
Состав: 100 % интегрален - нелупен сусам, без конзерванси и адитиви.

 

 

НУТРИТИВНИ ВРЕДНОСТИ

Пресметките се однесуваат на 100g

 

Енергетска Вpeдност

589kcal

Масти

50g

Вкупни јаглехидрати

10g

Протеини

18g

Хoлестерол

0g

*Дневните потреби се базирани на 2000 калории на ден. Вашата дневна вредност може да биде поголема или помала во зависност од Вашите дневни потреби.

Tyxo.bg counter